וינטג'ולי היא...

לא קוראים לי ג'ולי :)

נעים מאוד, אני תמר, הראש והידיים (והלב!) שמאחורי וינטג'ולי.

יותר מהכל, וינטג'ולי היא התירוץ שלי להסתובב בשווקים ובחנויות, ללקט חפצים ישנים עם פוטנציאל ולהפיח בהם חיים חדשים.

כדי לגרום לפריט לזהור נדרשת לפעמים עבודה רבה - לשפץ, ללטש, לשייף, להדביק ולאחות. כמעט תמיד צריך לחטא ולקרצף, ולעתים כל מה שנחוץ זה רק להוציא אותו מסביבתו לרקע חדש, להקשר אחר. 

 

אני אוספת רק דברים שאני אוהבת ושלו היה לי די מקום, הייתי שומרת לעצמי. מכל אחד מהדברים שאני מוכרת קצת קשה לי להיפרד, אבל אני גם שמחה לשחרר ולראות אותם זוכים לבית חם ואהבה.

 

אחרי הכל, יפים ככל שיהיו, מדובר רק בחפצים. לא? 

insta.jpg
insta2.jpg

איך הכל התחיל?

וינטג'ולי התחילה, כמו הרבה דברים טובים, לגמרי במקרה, אבל התפתחה לאהבה גדולה.

כשהילדות שלי הפכו מתינוקות לפעוטות, הבנתי שהחיים מתחילים להתייצב ושאני יכולה לשאוף שוב לגור בבית יפה ומעוצב. רציתי להחליף ספה ושטיח סלון, ומטעמים כלכליים וגם אקולוגים חיפשתי משומשים באתר יד2. די מהר נדלקתי על ספה שהיתה במושב מרוחק (וכן, נסעתי לשם כדי להביא אותה), ועל שטיח (מעיר אחרת). שניהם היו מוצלחים מאוד ופתחו לי את התיאבון, אז קניתי גם כסאות חדשים, מנורה, שולחן סלון ושידת טלויזיה. אבל אז מצאתי עוד שידת טלויזיה, שהתאימה לי אפילו יותר. וכסאות אחרים, שיותר רציתי. מכרתי את הפריטים הקודמים וקניתי את החדשים. ואז חדשים אחרים, ואז אחרים.

עם הזמן הבחנתי שמבלי להתכוון לכך כלל, אני שבה ובוחרת לעצמי פריטים מאמצע המאה הקודמת. מיד-סנצ'ורי, שנות ה-50, 60, 70. וינטג'. הם פשוט היו הכי יפים בעיני. בהדרגה למדתי את הנושא, נחשפתי לעוד ועוד מידע עליו. במהרה החלפתי את אתר יד2 בחיסולי בתים ושווקי פשפשים, הטעם שלי התגבש, והעיסוק שלי קיבל שם - וינטג'ולי.